Poslední víkend

Kamarádi milí

Poslední „prázdný“ víkend pomalu končí a za pár dní se opět setkáme.  Jak jej strávili jednotliví členové našeho ansámblu Vám popíši v následujícím reportu.

Když Radek hlásil, že dnes v 17,00 konečně dokončil chodníček kol svého obydlí, napadla mě v souvislosti s délkou trvání realizace tohoto dílka scénka z jednoho českého filmu, kterou bych zde volně parafrázoval:
„Tu lopatu v kačírku tady máte zapíchnutou  dlouho“?
“ No, tu tady nechal jeden muzikant“…
„A kdy to bylo, dědo“?
„Počkejte, to bylo minulou… válku“

Jeden muzikant - období neurčeno

I Erny, co by fachman na práce topenářské strávil víkend pracovně – dohání resty a zcela vážně dnes uvažoval o návštěvě místního kostela orodovat za sebe a své zákazníky ještě o dva – tři týdny bez teplot pod bodem mrazu, neboť prý „není pro topenáře horší reklamy, než odsekávat zákazníka přimrzlého k radiátoru“…
Zároveň však i jako zdatný e-shopman vyřizuje objednávky a dle jeho informací to začíná být docela „nářez“ (což nás jako kapelu samozřejmě velmi těší a velice Vám za Váš zájem děkujeme.)

Kostel svaté Voršily - pouze lustrační foto. Erny se v objektu skutečně nenachází!

Oproti tomu náš Luba věnoval víkend sportu a před chvílí k tomu napsal:
„Kámo, já jsem celej víkend žral syrové maso, abych podal dostatečně krvavej výkon na nedělním fotbálku o krále Chlumce. Výhra 18:13 a klíče od Chlumce máme my, žlutí. Teď si dáváme pár pivek a sledujeme Slávii.

Vítěztví 3:1…..prostě nádhernej víkend“

K těm pivkům bych měl na přilepšenou jeden výrok, který vynesla moje kolegyně na adresu svého manžela,  taktéž sprotovce – amatéra:
Hele, to je zajímavý: hoďku a půl běhaj po hřiští a pak to čtyři hodiny rozebíraj v hospodě“!

Většina z Vás asi ví, že víkendový program našeho Fejly se odehrával v duchu závěru parádní jízdy – Protheova turné „Závislosti“. Klukům přejeme do další práce jen to nej a pokud se hoši nebudou hněvat, pro dokreslení výše uvedeného „čórka“ fota z FB:

Dejv – týpek, který je neustále nad věcí a v pohodě. Týpek, pro kterého prakticky nic není problém. Týpek, jenž mi na otázku, jak strávil víkend napsal lakonicky (následuje doslovný text z WhatsApp):
„Bárte poslední volný víkend jsem strávil pracovně v práci a pripravama na naše tour asi mě z toho hrábne „
Ve volném překladu: „Činnosti spojené s přípravami na nadcházející turné v současné době kulminují a díky tomu jsem vystaven poměrně velkému stresu“.
A jako bych četl mezi řádky:  „Takže mě přestaň zdržovat, šulíne“!
Spolu s touto zprávou dorazila i fotografie s jasnou instrukcí nezveřejňovat. To je ona:

Všimněte si jemných odstínových nuancí celého projektu. Prostě Dejv tak, jak jej známe...

Můj poslední volný víkend byl celkem fádní, strávený na chalupě v kopcích nedaleko Žacléře. Za zmínku asi stojí pouze dnešní nedělní „procházka“ z Růžohorek do Pece, kdo tam zná, ví, o čem mluvím. Stezka z valounů a šutrů spíše připomíná vyschlé koryto malého vodopádu, než pěší komunikaci. Přežil jsem jen díky vidině bramboračky s houbama a lahvince „vlašáku“, věrně čekajících na můj návrat do rovinatého, bezproblémového  Pocidliní. Pár lidem, kteří mě dnes při tom „sestupu“ míjeli, nebo spíše „přecházeli“ asi bude dlouho vrtat hlavou , proč  si postarší plešaté individum neustále polohlasně brumlá „nejsem horal, do prčic dyť já nejsem horal“!

 

Je čas jít do hajan, přátelé. Těším se na Vás příště a přeji Vám  klidnou noc a sladké sny.

Bárt

Mohlo by vás zajímat

Benefiční koncert

Váš Komunál „Někteří z Vás si určitě povšimli že se mezi standardními víkendovými koncerty objevil jeden ve všední den. Koncert v Mladé Boleslavi je benefiční

Úvodník – nový web

Někdy je horší, když se neděje vůbec nic, než když se děje něco špatně (1l Ryzlinku) V době, kdy jsme začali koketovat s myšlenkou nových

A máme odstartováno

„Pánové, vy jste první kapela, která vylemtala soudek už den před koncertem“! (Pořadatel Lukáš – Solnický Společenský dům po ukončení čtvrteční generální zkoušky) Pokud se